ZAHNMEDIZIN

Nabízíme širokou škálu nabídek a možností ošetření pro vás a vašeho partnera.
ab 2.500€

Cenová nabídka all inclusive. Konečná cena zahrnuje let, VIP transfer, ubytování a operace. Nabízíme také bezplatnou organizaci a doprovod při prohlídce města, nákupech a dalších akcích.

Doba ošetření:
2 std.
Anestezie:
ja
Hospitalizace:
ja
Společensky přijatelné:
ja

KRÁSNÉ ZUBY, ZDRAVÉ DÁSNĚ A FUNKČNÍ HARMONIE

Oblast stomatologie, která se zabývá vzhledem a estetikou zubů, se nazývá estetická stomatologie. Tento obor však nezahrnuje jen krásné, bílé zuby, ale také zdravé dásně a funkční soulad řad zubů v horní a dolní čelisti. Zuby mají významný vliv na vzhled člověka. Krásné bílé zuby signalizují mládí, zdraví a sebevědomí, zatímco chybějící, opotřebované, zabarvené nebo vadné zuby zhoršují vzhled, pohodu a kvalitu života. Červenobílá dentální estetika. Harmonie červenobílé dentální estetiky je důležitým předpokladem: Bílé zuby obklopují zdravé růžové dásně. Obnovení červené estetiky je zvláště důležité pro přední zuby v horní čelisti, které jsou dobře viditelné při mluvení a smíchu. Ztráta zubů má za následek i defekty na dásních, které lze obvykle dokonale rekonstruovat pouze rozsáhlou předběžnou léčbou. V těchto případech může pomoci specializovaný zubní lékař. Další oblastí využití červené estetiky je například léčba dásní při onemocnění parodontu. Dásně a čelistní kosti ustupují v důsledku paradentózy, chronického bakteriálního zánětu dásní a kostního parodontu. V tomto případě má specialista na dentální estetiku možnost chirurgického zákroku k přestavbě kostí a pojivové tkáně. Předtím se používají speciální opatření k čištění zanícených dásní a dásňových kapes a také poškozených zubů. Pacient má k dispozici mnoho možností pro obnovení bílé estetiky: Bělením je možné zesvětlit lehké zabarvení. Jako náhradu neestetických a zdravotně závadných amalgámových výplní lze použít keramické vložky v barvě zubů. Celokeramické nebo zirkonové korunky, nasazované s minimálním obrušováním zubů, umožňují dokonalou a přirozenou dentální estetiku. Pomocí tenkých keramických plátků, tzv. fazet, které se lepí na zuby, dokáže stomatolog korigovat nepoddajné zabarvení nebo opticky zkrátit zuby, které se jeví dlouhé kvůli ustupujícím dásním. Kromě toho mohou pilíře vyrobené z plastu nebo kompozitu také esteticky kompenzovat ztrátu zubní hmoty ve přední oblasti.


ESTETIKA A FUNKČNOST JSOU NEODDĚLITELNÉ

Obnovení funkce a estetiky zubů je jednou z největších výzev pro specialisty na dentální estetiku. Čistě kosmetické řešení pacientovi nepomůže. Funkce a estetika jsou neoddělitelně spojeny. Místo toho jsou potřeba řešení k obnovení nenarušené funkce, tedy harmonického skusu zubů v horní a dolní čelisti. Ke zjištění kontaktního vztahu mezi zuby horní a dolní čelisti a postavením čelistního kloubu při vadě skusu, tzv. „špatném skusu“, se v zubní ordinaci provádí funkční diagnostika (funkční analýza). V důsledku stávajících vad zubů a čelistního kloubu se totiž mohou objevit onemocnění čelistního kloubu, známé jako symptomy CMD a CMD. Primárním cílem léčby CDM je obnovení funkční a morfologické jednoty zubů, parodontu, čelistních kloubů a žvýkacích svalů. Vztah mezi funkcí a estetikou je zvláště patrný, když v důsledku skřípání zubů dojde k několikamilimetrové ztrátě zubní hmoty. V důsledku skřípání ztrácejí řady zubů svou délku, funkci a přirozený tvar a místo nich se vyvine řada zubů se zkrácenými zuby, nižší výškou skusu a horizontálním vzorem žvýkání. V tomto případě je nutné provést kompletní funkční rekonstrukci (KFR). Při KFR se nejprve použije diagnostická dlahová terapie k dosažení skusu se správným a stabilním postavením čelistního kloubu. Z této stabilní polohy kloubu lze poté provést potřebné nasměrování předního špičáku a potřebnou rekonstrukci podpory zadních zubů.


ZUBNÍ IMPLANTÁTY

Špatné zuby nejsou v dnešní době nic neobvyklého. Pro získání krásných zubů jsou bezesporu nejlepším možným způsobem zubní implantáty. Zubní implantáty jsou umělé zuby, které zubní lékař umístí do čelisti, aby nahradily přirozený zub. Zubní implantáty jsou tedy dobrou volbou pro lidi, kteří chtějí dosáhnout dobrého zdraví ústní dutiny, ale kvůli problémům s dutinou ústní přišli o jeden nebo více zubů. Zubní implantáty bývají obecně považovány za drahé, a proto o nich mnoho lidí neuvažuje. Co se však často neví: v dnešní době je tato léčba, stejně jako jiné estetické stomatologické služby, dostupná téměř pro každého. Pojem „dentální implantát“ má často několik významů. Nejedná se o hotový komponent v podobě kompletního umělého zubu, ani o konstrukci složenou z několika jednotlivých dílů. Přísně vzato se „zubním implantátem“ rozumí pouze tělo implantátu, tedy pouze umělý kořen zubu, který je zašroubován do čelisti. Pro konstrukci těla implantátu se několik samostatných částí postupně složí a spojí jak s tělem implantátu tak i navzájem. Výsledkem je, že všechny části tvoří pevnou celkovou strukturu, která je z hlediska funkce a estetiky prakticky k nerozeznání od přirozeného zubu.


BONDING - ESTETICKÉ ÚPRAVY ZUBŮ

Pojem „bonding“ v podstatě popisuje adhezivní – tedy chemicko-fyzikální – připevnění kompozitní pryskyřice k zubu. Kromě toho se však také používá jako obecný termín pro korekci malých vad, jako je odštípnutá sklovina nebo odštípnuté malé růžky, stejně jako úprava nevzhledné barvy zubů na předních zubech pomocí kompozitů. Kompozity, které se umisťují nebo aplikují přímo do zubu, jsou keramické výplně vázané pryskyřicí. Vytvrzují se buď krátkovlnným světlem, nebo jsou samotvrdnoucí. Lze je bez problémů použít ve spojení s technikou lepení pro malé až středně velké výplně.


BLEACHING – BĚLENÍ ZUBŮ

Dobře upravené, bílé zuby jsou fyzickou vlastností spojenou s mládím a zdravím. Jen velmi málo lidí si však může užívat přirozeně zářivě bílé zuby, které jsou každý den k vidění v inzerci. Zuby navíc s postupujícím věkem tmavnou, což dále podporují stimulanty jako čaj, káva, cigarety nebo červené víno. Proces bělení zubů navrací zubům jejich původní barvu bez poškození skloviny. O tom, jak oblíbené jsou bílé zuby, svědčí četné produkty na pultech oddělení zubních přípravků v drogeriích a supermarketech. Viditelný vliv na barvu našich zubů má i každodenní konzumace kávy nebo cigaret. Existuje také podezření, že žloutnutí našich zubů způsobují i přísady obsažené v potravinách. Toto zabarvení lze volně prodejnými přípravky na bělení zubů v lepším případě jen mírně korigovat, v horším případě jsou však drahé přípravky neúčinné. K trvalému zesvětlení barvy zubů o pár tónů a vykouzlení zářivého úsměvu na rtech může pomoci profesionálně provedené bělení zubů u zubního lékaře.


CHYTRÝ DESIGN ÚSMĚVU

Dokonalý, zářivý úsměv vyjadřuje sebevědomí a suverenitu. Bohužel ne každý má toto privilegium od přírody. Estetická stomatologie má však v zásobě nové řešení: Digitální Vytváření Úsměvu (Digital Smile Design). Z vás se stane fotomodel/ka a ze zubaře fotograf a digitální „návrhář úsměvu“. Nebuďte tedy překvapeni, když vás místo zubní sondy přivítá fotoaparát. Váš nový úsměv bude následně navržen na počítači a porovnán se současnou situací. Digitální Vytváření Úsměvu umožňuje téměř přesnou simulaci výsledku ošetření, abyste si mohli předem udělat přesnou představu o svém novém úsměvu. Je to mnohem víc než jen jednoduchá úprava zubů. Analýzou vzájemného působení zubů a individuální symetrie obličeje podle principu „zlatého řezu“ vzniká možnost dodat vám přirozeně krásný úsměv.

Ještě před pár lety nebylo možné předložit pacientovi předem tak podrobný výsledek léčby. Podobné případy pacientů bylo možné ilustrovat pouze pomocí obrázků před a po, ty však měly pouze omezený význam. Nyní Digitální Vytváření Úsměvu umožňuje vytvořit podrobnou prezentaci individuálního výsledku ošetření a předem jej představit. Před ošetřením zubař pomocí speciálního inovativního softwaru a na základě vaší fotografie promyslí, nasimuluje a naplánuje váš nový úsměv. Tam, kde jsou zuby, rty a dásně v souladu s obličejem a celkovými proporcemi, vzniká dokonalá dentální estetika vzniká. Zubař tak může na základě vašich fotografií optimálně vyvinout úsměv, který padne přesně VÁM. Při tomto procesu není nic ponecháno náhodě a vy se můžete aktivně podílet na designu svého nového úsměvu. Všechna ošetření lze pomocí nejpřesnějšího plánování předem nasimulovat. Na základě otisku horní a dolní čelisti je vytvořen sádrový model, který umožňuje jakékoli změny na zubech a dásních. Aby byl dojem co nejrealističtější, jsou zuby modelovány bílým voskem a dásně růžovým voskem. Tento „zkušební model" si tak můžete „vyzkoušet" před definitivním ošetřením na místě. Přímo na „vosku" se detailně analyzuje tvar, barva a celkový dojem a provedou se potřebné změny - cílem je vytvořit úsměv, který si přejete. Dopředu můžete přesně předpovědět, jak budou zuby po ošetření vypadat ve skutečnosti a obavy z příliš velkých změn v obličeji či nerovnoměrných proporcí jsou tak zažehnány. Předpovídání výsledku estetického ošetření ve vás vyvolá úsměv a rozhodnutí, zda se nechat ošetřit či nikoliv, bude mnohem jednodušší. 


CHIRURGIE DÁSNÍ – GUM SURGERY

Harmonická linie dásní a zdravé dásně odhalují zdravé zuby tím nejlepším způsobem. Metody kosmetické chirurgie dásní umožňují upravit nevzhlednou linii dásní minimálně invazivní metodou (tedy s co nejmenším počtem řezů). Dásně a tím i operace dásní hrají důležitou roli v estetice zubů. Chirurgická opatření na dásních, prováděná v bezbolestné lokální anestezii, slouží k čištění hlubokých gingiválních kapes pod dohledem a k vyplnění stávajících kostních vad nebo k náhradě rozlehlých vazů, které způsobují ústup dásní. V případě vážného ústupu dásní je před implantací korunek s estetickou gingivální chirurgií nutná transplantace z patra. Estetické úpravy jsou možné nejen na vašich zubech a dásních, ale také na parodontu a čelistní kosti. Například, když kost ustoupila v důsledku zubní mezery, operace nebo nesprávného zatížení v důsledku nedostatečné zubní náhrady. V těchto případech lze chirurgicky vytvořit novou kostní tvrdou tkáň pro stabilní uložení implantátů nebo měkké tkáně z patra, což vede ke kosmetickému vylepšení esteticky viditelných oblastí čelistí. V některých případech mohou být zuby vnímány jako příliš dlouhé nebo příliš krátké, protože poměr mezi zuby a dásněmi neodpovídá obecnému estetickému vnímání.

Příčinou kosmetických problémů většinou není ve tvaru nebo barvě zubů, ale změna na dásních. Šance na úspěch všech korekcí dásní jsou však také silně závislé na individuální výchozí situaci ústní sliznice a ústní hygieně. "Plastická operace dásní" je zmiňovaná pod názvem "červená estetika". Aby se obnovila harmonicky vypadající dáseň zvaná „červená estetika“, provede se transplantace a rekonstrukce dásně.


Kontaktujte nás nyní a získejte bezplatné, nezávazné poradenství!